szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A magyarok kétharmada még mindig utasbiztosítás nélkül utazik külföldre, többen pedig hatalmas adóssággal térnek haza. Egy egyszerű lábtörés vagy az autó lerobbanása is vagyonokba kerülhet. A külföldön felhalmozott tartozást évek múlva is behajtják rajtunk.

A legtöbb magyar azzal sincs tisztában, hogy egy pár napos kórházi ellátás is több százezer forintos tétel lehet - írja a pénzcentrum.hu. Az esetek egy részében nem tudnak a magyar turisták helyben fizetni, és mivel biztosításuk sincs, így az egészségügyi ellátó tőlük követeli a pénzt, akár évek múltán is. A külföldi intézmények nem "felejtenek": kitartóan és egyre erőszakosabban követelhetik pénzüket, akár hazai behajtókkal is dolgoztathatnak, hogy hozzájussanak az őket megillető pénzhez.

A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) arra figyelmeztet, hogy ha külföldre megyünk, akkor mindenképpen kösszünk biztosítást, és ehhez kézenfekvő az internetet választanunk, ahol a legtöbb társaság jelentős díjengedménnyel kínálja utasbiztosítási szolgáltatását, és egyszerűen, gyorsan, pár perc alatt megköthetjük biztosításunkat. Emellett érdemes azt is számba vennünk, ha a bankkártyánk mellé esetleg kötöttünk biztosítást, vagy a bankunktól ajándékba kaptunk ilyet. A bankkártyához tartozó biztosításkor azonban fontos megnéznünk, hogy az milyen feltételek mellett és milyen esetekre korlátozódik, mivel itt nagyobb lehet a szórás.

Azt viszont kevesen tudják, hogy ha kötünk utasbiztosítást, de rendelkezünk bankkártya mellé kapott biztosítással is, bizonyos szolgáltatási fedezetek összeadódnak, így ha olyan kárunk következik be, mely túllépné az egyik limitet, akkor a másik még fedezheti a magasabb kár értékét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!