Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Kimaradtak az egészségügyieknek járó béremelésből a légi mentők - írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
A napilap szerint a hazai légi mentésért felelős Magyar Légimentő Nonprofit Kft. több dolgozója felháborodott, és érthetetlennek tartják, hogy ők nem részesülnek a pluszpénzből, míg a földi mentést végző kollegáik megkapták a juttatást.
Augusztusban csaknem 86 ezer egészségügyi dolgozó kapta kézhez a béremelést. Az érintettek januárig visszamenőleg egy összegben kapták meg a pénzt, azóta pedig minden hónapban az emelt összegű fizetést folyósítják a számukra.
Nem csak a légi mentők maradtak ki a pluszjuttatásból, az első kormányzati döntés értelmében ilyenek voltak a háziorvosok és a védőnők, ők azonban nemrég megkapták a finanszírozásemelést - írja a napilap, hozzátéve, hogy semmit nem kapnak ugyanakkor azok a szakdolgozók, akik kevesebb mint három éve dolgoznak az egészségügyben, valamint azok az ápolók és orvosok is, akik olyan intézményben dolgoznak, amely állami tulajdonban van ugyan, de működtetését nem az állam, hanem magáncég végzi (ilyen az ózdi kórház).
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.