Mínuszban maradtak az amerikai tőzsdeindexek

Veszteséget jeleztek a New York-i értéktőzsdék vezető mutatói a hétfői kereskedés leállítása előtt körülbelül két órával.

  • MTI MTI
Mínuszban maradtak az amerikai tőzsdeindexek

Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,30 százalékos csökkenéssel 13 552,25 ponton állt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,34 százalékkal 3172,99 pontra süllyedt. Az S&P 500-as mutató 0,30 százalékkal 1461,41 pontra hanyatlott.

A tőzsdemutatók négynapi folyamatos emelkedése hétfőn részben arra a havi adatra szakadt meg, hogy három és fél éven belüli legalacsonyabb szintjére esett New York régióban a feldolgozóipari aktivitás szeptemberben, második hónapja tart az ágazati termelés zsugorodása.

Ismét nőtt a bizonytalanság az euróövezet adósságrendezésének sikerével kapcsolatban, miután az Európai Központi Bank jelezte: csak akkor vásárol spanyol állampapírt, ha Madrid előzetesen átfogó programot kér az euróövezeti mentőalapoktól, miközben a spanyol kormány ezt el szeretné kerülni.

A vállalati hírek közül kiemelkedett az Apple. A cég árfolyama hétfőn este 0,8 százalékos drágulással 696,89 dolláron állt, napközben történelmi csúcsra, 699,54 dollárra emelkedett arra a hírre, hogy új, iPhone 5 okostelefonjára már az első jegyzési napon 2 millió előrendelés érkezett.

Tőzsdezárás előtt két órával a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 1,68 dollár csökkenéssel 97,32 dolláron állt.

Közép-európai idő szerint röviddel 20 óra előtt New Yorkban az euró árfolyama 1,3119 dollár volt a vasárnap késő esti 1,3120 dollár után. 

A decemberi jegyzésű aranyár 7,2 dollár (0,42 százalék) csökkenéssel 1765,5 dollár volt unciánként.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?