szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csekély mértékű, 0,1-0,5 százalékos negatív nyitás után csökkentek az indexek veszteségei New Yorkban, a DJIA-30 index pedig a zárás közeledtével időnként pozitív tartományba is átlépett. A zárás előtt körülbelül két órával a DJIA-30 index 0,07 százalék, a S&P-500 index 0,28 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,40 százalék veszteséget mutatott.

Hasonlóan a világszerte kialakult folyamathoz, az amerikai tőzsdéken is profitkivételnek estek áldozatul az elmúlt hetekben felhalmozott nyereségek. A profitkivételre a gyenge kínai, euróövezeti és amerikai makrogazdasági mutatók adtak okot.

A főbb részvénykategóriák közül a nem ciklikus fogyasztási cikk forgalmazó ágazat szektor fél százalékkal erősödött, a feldolgozóipari ágazat egy százalékkal, a technológiai ágazat 0,3 százalékkal, a pénzügyi papírok fél százalékkal gyengültek, az energiaipari ágazat 0,6 százalékkal erősödött.

A Kraft Foods 1,7 százalékkal, a Microsoft 1,20 százalékkal, a Pfizer és a Chevron egy százalékkal, a Merck és az ExxonMobil 0,7 százalékkal erősödött. Az Alcoa több mint két százalékot veszített, a Caterpillar 1,7 százalékot, a Hewlett-Packard 1,6 százalékot, az United Tech 1,5 százalékot, a JPMorganChase, a Bank of America és az American Express egy-egy százalékot veszített.

Az arany ára csökkent, mivel a dollár erősödése és az előző nap elért hat és félhavi aranyárcsúcs elegendő okot szolgáltatott a profitkivételhez. Szerdán az unciánkénti aranyár egészen 1779,10 dollárig emelkedett a japán jegybanki monetáris enyhítés bejelentését követően.

A határidős jegyzés legközelebbi szállításra két órával az amerikai tőzsdei zárás előtt unciánként 1767,25 dolláron állt, 2,05 dollárral, 0,12 százalékkal alacsonyabban az előző zárásnál. A spot ár unciánként 1767,40 dollár, 3,15 dollárral, 0,18 százalékkal alacsonyabb az előző napinál.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!