A nők lehetnének a gazdasági növekedés motorjai

A következő évtizedben minden valószínűség szerint egymilliárd nő lép majd be a világ munkaerőpiacára. Ennek a hatalmas tömegnek a gazdasági potenciálja ugyanakkor nagyrészt nem realizálódik. Ha a nők munkaerőpiaci aktivitása megegyezne a férfiakéval, akkor Japánban például 2020-ra 9 százalékkal nőhetne a GDP.

  • hvg.hu hvg.hu
A nők lehetnének a gazdasági növekedés motorjai

A következő évtizedben minden valószínűség szerint egymilliárd nő lép majd be a világ munkaerőpiacára. Ennek a hatalmas tömegnek a gazdasági potenciálja ugyanakkor nagyrészt nem realizálódik - írja a az Economist. Egyes országokban, például Indiában vagy Egyiptomban rendkívül alacsony a nők munkaerőpiaci aktivitása, a közel-keleti államban például 30 százalék alatti.

Ha növelni lehetne ezt a szintet, és adott esetben a nők munkaerőpiaci részvétele megyezne a férfiakéval, akkor az Egyesült Államokban 5, Japánban pedig 9 százalékkal nőhetne a GDP 2020-ra. Egyiptomban a GDP 34 százalékkal lehetne magasabb ebben az esetben.

Az Economist infografikája a hipotetikus folyamatról itt található.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.