Értelmetlen az E.On-felvásárlás az MSZP szerint

Az MSZP megfontolatlannak és értelmetlennek tartja az E.On gázüzletágának visszavásárlását.

  • MTI MTI
Értelmetlen az E.On-felvásárlás az MSZP szerint

Orbán Viktor miniszterelnök és Johannes Teyssen, az E.ON elnök-vezérigazgatója múlt pénteken írt alá szándéknyilatkozatot E.On csoport magyarországi földgázipari érdekeltségeinek átruházásáról az Magyar Villamos Művekre. A részvény-adásvételi szerződést december 15-ig véglegesítik és a tervek szerint 2013. január 31-ig írják alá.

Kovács Tibor, a parlament gazdasági bizottságának MSZP-s alelnöke szerdai sajtótájékoztatóján megfontolatlannak és értelmetlennek nevezte az E.On gázüzletágának visszavásárlását, amire szerinte a kormány sem adott semmilyen magyarázatot.

Hozzátette, a kabinet korábban több mint ötszázmilliárd forintot költött az orosz tulajdonú Mol-részvénycsomag visszavásárlására, noha abból sem származott semmi haszna az embereknek. Szerinte ez így lesz az E.On esetében is, mivel a gázellátás biztonsága eddig is garantált volt, és arra sem lehet számítani, hogy az ügylet megtérül.

A szocialista politikus szerint a gázüzletág visszavásárlása legalább 200 milliárd forintba kerül majd, miközben a kormány ennek töredékéből munkahelyek százait menthetné meg például a gyulai és a kapuvári húskombinátban.

Kitért arra is, hogy a Mol-csoport alvállalataitól hétszáz ember bocsátanak el. Elmondta, hogy az utcára kerülők felének megoldást jelentene a Fidesz-kormány által megszüntetett korengedményes nyugdíj, aminek fedezetét a foglalkoztatók biztosították, a kormány azonban nem hajlandó ezt újra lehetővé tenni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.