Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Úgy tűnik, hogy a fürdőiket az államnak áruló önkormányzatok nincsenek azzal tisztában, hogy az állam nem tud a semmiből pénzt teremteni, azt az adófizetők zsebéből veszi ki.
Nehezen lehet azt az alaptételt a fejekbe verni, hogy az állam bácsi a pénzt nem teremti, hanem az adófizetők zsebéből húzza ki - írják a Pénzkérdés blog szerkesztői legfrissebb bejegyzésükben az önkormányzati adósság-átvállalással kapcsolatban. A bejegyzésben idéznek egy december 6-i Magyar Nemzet cikket, melyben a harkányi polgármester azt nyilatkozta, hogy "az önkormányzat a magántőke karmai elől vásárolta meg a harkányi fürdőt". A fürdő fejlesztését kötvénykibocsátásból fedezték, emiatt 1,65 milliárd forint tőketartozása van az önkormányzatnak.
"Ha... a hatalmas adósság a nyakunkon marad, megpecsételődik az önkormányzat, a fürdő és a térség sorsa", tette hozzá a polgármester. Imre Sándor azt is hozzátette, "abban bízik, hogy a fürdővel kapcsolatos teljes adósságot átvállalja az állam". A blog szerkesztői kihangsúlyozzák, hogy nem látunk rosszul, 2012-ben egy piacgazdaságban egy politikus minden kétség nélkül követeli, hogy a magántőke elleni harcban rosszul elköltött pénzüket más adófizetők fizessék meg, mert különben a térség "a reménytelenség mocsarába süllyed". A bejegyzés szerint azonban "minden lyukas kétfillér, amit a harkányi önkormányzat adósságát csökkentik, az visz a mocsárba.
A teljes bejegyzést itt olvashatják!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.