Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Több mint kétezer pert indítottak tavaly magánszemélyek és cégek az adóhivatal ellen, az ügyek összesen ötvenmilliárd forintról szóltak – számol be róla a szombati Magyar Nemzet.
A múlt év kétezer perének nagyjából a felét magánszemélyek kezdeményezték, az esetek másik részét vállalkozások indították el. A polgárok általában két ügykörben fogtak pereskedésbe. Vagy az ingatlanszerzések után kirótt illeték összegét sokallták, vagy a vagyonosodási vizsgálat eredményét vonták kétségbe. A cégek legtöbbször az áfa kapcsán fordultak az ítélkező fórumokhoz, elsősorban azt kifogásolva, hogy a NAV megtagadta tőlük az előzetesen felszámított forgalmi adó levonását. A tavaly befejeződött eljárások 68 százalékánál a hivatal pernyertességét mondták ki.
Adóügyekben az ombudsmanhoz is érkeznek beadványok, ahová tavaly több mint kétszáz adózási panasz futott be. Az Alkotmánybíróság előtt a múlt év végén huszonöt adózással kapcsolatos indítvány volt. Az Európai Bíróságnál 2012-ben hat olyan eljárás fejeződött be, amely valamelyik hazai áfakérdést érintette - ismerteti a lap.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A rivális Superman után eljött a Marvel pályamódosításának ideje.
Mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.