Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Hivatalos kérelemmel fordult kedden az Európai Bizottsághoz Lettország, hogy a brüsszeli testület soron kívül készítsen értékelést arról, megfelel-e a balti állam azoknak a feltételeknek, amelyek az euró bevezetéséhez kellenek.
Andris Vilks lett pénzügyminiszter Brüsszelben újságírók előtt adta át a dokumentumot Olli Rehnnek, az Európai Bizottság gazdasági és monetáris ügyekért felelős finn alelnökének.
Rehn azt mondta: a bizottság és az Európai Központi Bank május végére, június elejére készíti el a jelentést, amely alapján az unió pénzügyminiszterei döntenek a bevezetésről.
Riga 2014-ben szeretné lecserélni a lett latot az euróra. Lettország lehet a 18. állam, amely nemzeti valutáját a közös európai pénzzel váltja fel.
Olli Rehn úgy vélte: Lettország döntése bizonyítja, hogy mekkora utat tett meg az ország az elmúlt években, a 2008-2009-es válságban elszenvedett súlyos gazdasági visszaesést követően. A finn biztos arra is kitért, hogy Lettország gazdasága bővül a leggyorsabb ütemben az Európai Unióban, valamint, hogy a balti állam exportjának bővülését csak egyetlen másik tagállamé haladja meg.
"Lettország azt példázza, hogy bármilyen súlyosan is bomlik meg egy ország makrogazdasági egyensúlya, képes lehet megerősödve kikerülni a válságból" - fogalmazott Olli Rehn, aki arról is beszélt: alig egy évvel ezelőtt még arról folytak a találgatások, hogy az eurózóna egyik tagja, Görögország elhagyja-e az övezetet, de ez nem tántorította el például Lettországot sem attól, hogy államháztartását fenntarthatóvá tegye, és folytassa a pénzügyi stabilizációt.
Andris Vilks elmondta: Lettország jobban teljesített, mint arra bárki is számított, és hazája számára "nagyon-nagyon fontos", hogy bevezethesse az eurót.
"Szeptember óta az összes maastrichti kritériumot teljesítjük, és az adataink hónapról hónapra egyre jobbak" - hangsúlyozta a lett pénzügyminiszter.
A három balti ország közül Észtország vezette be elsőként a közös európai pénzt, 2011-ben. Lettország déli szomszédja, Litvánia pedig 2015-ben, vagy 2016-ban cserélheti le nemzeti valutáját az euróra.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.