Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Oroszország még nem döntött arról, meghosszabbítja-e a Ciprusnak nyújtott államhitel lejáratát - mondták orosz kormányzati források a Reuters hírügynökségnek hétfőn.
Az euróövezeti pénzügyminiszterek szombat hajnalban állapodtak meg arról, hogy 10 milliárd eurós mentőhitelt nyújtanak a bajba jutott Ciprusnak. Az euróövezeti vezetők akkor arról tájékoztattak: arra számítanak, hogy Oroszország öt évvel, 2021-ig hosszabbítja meg az országnak korábban folyósított 2,5 milliárd eurós hitelt.
A mentőcsomag részét képezi az is, hogy a ciprusi bankbetéteket egyszeri adóval terhelnék meg. A 100 ezer euró értékösszeg alatt 6,75 százalékos, a felett 9,9 százalékos egyszeri adótól 6 milliárd eurónyi bevételt remél a nicosiai kormány. Az intézkedésről hétfőn tart rendkívüli ülésnapot a ciprusi törvényhozás.
A Moody's hitelminősítő szerint orosz bankok körülbelül 12 milliárd dollárnyi összeget tartottak ciprusi bankokban 2012 végén. Ez nagyjából 3 milliárd dollárral több, mint egy évvel korábban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.