Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A toplistát New York vezeti, de ott van az élbolyban London, Tokió, Peking és Rio de Janeiro is. Úgy fest, Moszkva lemaradt. A szupergazdagok többsége egyelőre még az Egyesült Államokban és Európában él, de egyre inkább egyenletes lesz az "eloszlás": rohamosan emelkedik ugyanis az ázsiai és dél-amerikai milliomosok száma.
A szupergazdagok többsége egyelőre még az Egyesült Államokban és Európában él, de egyre inkább egyenletes lesz az "eloszlás": rohamosan emelkedik ugyanis az ázsiai és dél-amerikai milliomosok száma – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja egy ingatlanpiaci kutatóintézet által összeállított tanulmányra hivatkozva.
A Föld több mint 7 milliárd fős lakosságából mintegy 189 835-en mondhatják el magukról, hogy hivatalos nettó magánvagyonuk meghaladja a 30 millió dollárt, azaz a 7 milliárd forintot. A milliomosok "eloszlásában" egyelőre nincs meglepetés: az Egyesült Államokban összesen 60 657 szupergazdag él, míg Európában 54 170, Ázsiában pedig összesen 43 726. Ami a városokat illeti, jelenleg New York mintegy 7580 szupergazdasgnak ad otthont, míg Londonban 6015-en, Tokióban 5440-en, Pekingben 2285-en, Rio de Janeiróban pedig 1740-en élnek.
A feltörekvő piacok gazdasági felzárkózásukkal párhuzamosan, itt is rohamtempóban igyekeznek beérni a nyugati országokat. A tanulmány azt jósolja, hogy az ázsiai és dél-amerikai szupergazdagok száma a soron következő tíz évben legalább a kétszeresére fog emelkedni. A világ első számú politikai központja minden bizonnyal továbbra is Washington marad, a legjobb életminőséget jó eséllyel továbbra is az Alpok lábánál fekvő svájci és osztrák városok nyújtják majd, az első számú tudásközpont pedig még jó ideig London maradhat. Ugyanakkor a nyers gazdasági aktivitás és a pénz szempontjából egyre inkább számolni kell majd a kínai és indiai metropoliszokkal.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.