Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Tavaly több mint 500 milliárd rubelt (körülbelül 4124 milliárd forint) mentettek át az orosz vállalatok offshore cégekbe - közölte az orosz Számvevőszék szerdán.
Az állami szervezet az orosz Szövetségi Vámszolgálat és a Roszfinmonitoring, az orosz pénzügyi ellenőrzési hivatal adatait tette közzé honlapján. A hatóságok szerint Oroszországban a törvénytelen pénzkimenekítés egyik alapvető módja az, hogy az offshore cégeknek fiktív áruszállításokért utalnak át különböző összegeket. Az offshore cégekbe történő tőkekivitel az adófizetési kötelezettség elkerülésének is elsődleges módja.
Az orosz Számvevőszék szerint az offshore cégek nyilvántartásba vétele az egyik jele annak, hogy a vállalkozást nem csupán gazdasági tevékenység, hanem adóelkerülés és tőkekivonás céljából hozzák létre.
Az ellenőrzés során az is kiderült, hogy a költségvetési pénzek elsikkasztása az állami szerződések értékének megnövelésével, úgynevezett egynapos cégeken keresztül történik. A szerződés valódi és megnövelt mértéke közötti különbséget offshore cégeknek utalják át formális szerződések révén. Import esetén a termékek nem az offshore területekről érkeznek Oroszországba, hanem harmadik országból, export esetén pedig harmadik országba viszik az árut.
Az orosz Számvevőszék megállapította, hogy eljött az ideje annak, hogy gazdaságilag és adókkal ösztönözzék az orosz vállalkozásokat arra, hogy az offshore cégekből Oroszország joghatósága alá térjenek vissza. Vlagyimir Putyin orosz államfő tavaly év végén hirdette meg azt az állami feladatot, miszerint az orosz gazdaságot meg kell szabadítani az offshore cégektől.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
Idén legjobb esetben 0,8 százalékponttal mérséklik az inflációt a kormányzati árkorlátozások, de minél többet hosszabbítgat a kormány, a hatás annál csekélyebb lehet.
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
A független országgyűlési képviselő mai demonstrációjára kevesebben gyűltek össze mint a múlt héten.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.