szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A gyógyszertárak lesznek jövőre online kapcsolatban az adóhatósággal, holott a tb-támogatott orvosságok árát például csak szigorú elszámolás után kapja meg a gyógyszertár. A magánrendelők viszont gyakran elfeledkeznek a nyugtaadásról, mégsem lesz náluk szigorúbb a kontroll.

Az egészségügyi szolgáltatók közül csak a gyógyszertárak lesznek a jövőben online kapcsolatban az adóhatósággal, annak ellenére, hogy egy felmérés szerint tavaly a lakosság több mint negyede vett igénybe magánfinanszírozású egészségügyi ellátást, és az adóhatóság szerint a szolgáltatók közül jelentős számban felejtkeznek el a nyugtaadási kötelezettségükről – írja a Világgazdaság.

A lap szerdai száma szerint a NAV-revizorok már több fül-orr-gégész, fogorvos, bőrgyógyász, szemész szolgáltatását is igénybe vették, páciensnek adva ki magukat. Jártak plasztikai sebészeknél is, mert úgy látták: a szépészeti szolgáltatások magas ára és jövedelmezősége ellenére az e területen tevékenykedő vállalkozások bevallásai gyakran csak minimális adókötelezettséget tartalmaznak. 

A kormány célja az online kasszarendszer bevezetésével a feketegazdaság visszaszorítása, az eltitkolt bevételek legalizálása, az egészségügyi szolgáltatók közül azonban ilyesmi éppen a patikákban fordulhat elő a legkevésbé – mutat rá a lap –, már csak azért is, mert a tb-támogatott orvosságok árát például csak szigorú elszámolás után kapja meg a gyógyszertár az egészségbiztosítótól. Az online kasszáról szóló rendelet mégis a gyógyszertárakat jelöli meg első helyen, mint amelyek kizárólag pénztárgéppel tehetnek eleget nyugtaadási kötelezettségüknek. 

Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke a lapnak elmondta: 350-400 patikában nagyjából kilencszáz pénztárgépet kell lecserélniük, és ehhez biztosan igénybe veszik majd a kasszánként igényelhető 50 ezer forintos támogatást.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!