Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A hétfőn kialakult 294-es eurójegyzésnél állt be kedd reggelre a forintárfolyam: az eurót az előző esti 293,99 forint után kedden kora reggel 293,97 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben.
A forint árfolyama a többi devizával szemben sem változott lényegesen kedd reggelre a hétfő estihez képest: a svájci frankot 238,10 forint után 237,96 forinton, a dollárt 225,19 után 225,13 forinton, a jent pedig 2,2598 forint után 2,2580 forinton jegyezték.
A forint árfolyama egy hete még a 300-as eurójegyzésnél járt, ami péntekre 295-re csökkent. Hétfőre viszont a forint árfolyama már visszatért a feltörekvő piaci és régiós devizák árfolyamát alaposan megmozgató két héttel ezelőtti Fed-bejelentés előtti szintre.
A gazdaságösztönző célú mennyiségi monetáris lazító Fed-program mértékének csökkentéséről szóló bejelentés az elmúlt két hétben nagy árfolyamveszteséget idézett elő a feltörekvő és a régiós devizák körében.
Hétfőn kedvező makrogazdasági mutatók támogatták a régiós devizák, így a forint árfolyamának erősödését is. A régióban mindenhol emelkedett júniusban a feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI), hasonlóképpen emelkedett az euróövezeti országoké is, a német kivételével.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.