Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Átlépte az 5 százalékos küszöbértéket az állam részesedése az OTP Bank Nyrt.-ben – közölte a bank a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Több mint 5 százalékra nőtt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV Zrt.) részesedése az OTP Bank Nyrt.-ben – derül ki a bank közleményéből, amelyet a Budapesti Értéktőzsde honlapján tett közzé pénteken délután. A tőzsdei cégeknek kötelességük bejelenteni, ha 5 százalék feletti részesedést szerez egy tulajdonosuk.
Az MNV Zrt. részesedése összesen 5,4452 százalék a közlemény szerint. Ebből 5,0331 százalékot biztosítanak a törzsrészvények, és további 0,4121 százalékot tesznek ki az OTP-részvényekre átváltható OPUS-kötvények. Az egyelőre érthetetlen körülmény, hogy a közleményt miért egy alig olvasható szkennelt dokumentumként tette közzé az OTP Bank.
Az investor.hu azt valószínűsíti, hogy az állam nem vásárolt OTP-részvényeket, csupán a több állami intézménynél (főként az Államadósság-kezelőnél és az MNV-nél) lévő állami részvényeket egyesítették az MNV-nél, és ez vezetett az 5 százalékos küszöb átlépéséhez. Az Államadósság-kezelő a magán-nyugdíjpénzári portfóliók átvételekor jutott OTP-részvényekhez.
A bejelentés feltehetően nem hatott negatívan az OTP-részvények árfolyamára, és pénteken 0,78 százalékkal magasabb áron zártak, mint csütörtökön.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.