Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bajnai Gordon volt kormányfő szerint a paksi erőmű bővítésével kapcsolatban nem az ellenzékkel áll szemben Orbán Viktor, hanem az országgal, a kormány pedig elveszítette legitimációját, hogy ebben a kérdésben döntsön.
Ezt az Együtt-PM vezetője hétfői blogbejegyzésében közölte. Az ellenzéki politikus a Medián közvélemény-kutatási adataira hivatkozott.
Közölte: a kormányzati propaganda hiába próbálja pártpolitikai vitának láttatni a paksi bővítést és főleg a módja elleni tiltakozást, "az Orbán–Putyin-paktummal a rezsim nem az ellenzékkel, hanem az ország többségével áll szemben".
Bajnai Gordon a Fidesz egy régi politikai jelmondatát alkalmazva közölte: az Orbán-kormány elveszítette legitimációját, hogy ebben a kérdésben döntsön.
Medián: Ellenzik az orosz hitelt
A Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet hétfőn kiadott kutatása szerint a magyarok többsége általában egyetért a paksi bővítéssel, azt ugyanakkor ellenzi, hogy azt egy orosz állami vállalat orosz hitelből valósítsa meg.
A január 24. és 28. között végzett kutatásban megkérdezettek 51 százaléka egyetértett azzal, hogy Pakson új erőmű épüljön a már meglévő mellett, addig azt, hogy az új létesítményt orosz állami vállalat építse fel orosz hitelből, 34 százalék támogatná, 56 százalék ellenzi.
A közleményben megjegyezték: az orosz bővítést 2012 nyarán még csak 25 százalék támogatta; az elfogadottság növekedése "egyértelműen a kormánypárti szavazók áthangolódásából adódik".
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.