Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Meg akarja nyitni az adótitok megszűntetését célzó párbeszédet a jogi személyek esetében a szlovák pénzügyminiszter.
Megszűntetné az adóbefizetések titkosságát a szlovák kormány, azaz nyilvánosan hozzáférhetővé tenné, hogy az egyes cégek mennyi vállalati jövedelemadót fizetnek, illetve melyikük kerüli meg az adóbefizetést - közölte honlapján a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti lap hétfőn.
A pozsonyi lap minderről Peter Kazimír szlovák pénzügyminiszterre hivatkozva számolt be, a tárcavezető a témáról az újságnak azt mondta: meg kívánja nyitni az adótitok megszűntetését célzó párbeszédet a jogi személyek esetében.
A HN szerint az adótitok megszűntetésének kérdése most először merült fel nyilvánosan, s a tervezett intézkedést az adóelkerülések összegének a csökkentése indokolná.
A lap által megszólított szakértők szerint az adózási adatok nyilvánossá tétele leginkább a Szlovákiában működő, nagy, multinacionális cégeket érinthetné, mivel ezek némelyikénél feltételezhető, hogy az országban megkeresett jövedelme egy részét külföldre áramoltatja, s ott adózik utána. Hasonló tevékenység gyanúja miatt a szlovák pénzügyi felügyelet 30 vállalatnál vizsgálódik.
Az intézkedés részét képezheti annak a pénzügyi tárca által meghirdetett sorozatnak, amellyel Peter Kazimír szlovák pénzügyminiszter tavaly hadat üzent az áfa-csalóknak és adóelkerülőknek. Becslések szerint az áfa csalások és az adóelkerülések miatt évente több százmillió eurós adóbevételtől esik el a költségvetés.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.