Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Royal Dutch Shell megunta a régóta tartó egyezkedést a kijevi hatósággal és januárban lemondott arról, hogy üzletet kössön a fekete-tengeri Szkifszka szénhidrogénmezőn történő földgázkitermelésről - jelentette be a cég szóvivője szerdán.
A Shell 2012-ben kezdett tárgyalásokat a termelés-megosztási (production sharing agreement, PSA) szerződésről (ennek lényege, hogy a gázmező állami kézben marad, de a termeléshez segítséget nyújtó cég részesül a kitermelt földgázból) és abban bízott, hogy még abban az évben sikerül megállapodni.
Eltelt azonban 2013 is és még mindig nem történt semmi - magyarázta a Shell szóvivője, hogy miért visszakozott a cége. Hangsúlyozta azonban, hogy a Shell továbbra is részt vesz más ukrán energiatervekben.
A tárgyalások kezdetén az akkori ukrán kormány 10-12 milliárd dollárra becsülte a projektet, ami része lett volna Ukrajna azon törekvésének, hogy a gázellátásban minél inkább függetlenítse magát Oroszországtól.
A Szkifszka szénhidrogénmező mintegy 200-250 milliárd köbméter földgázt rejt, amiből a várakozások szerint évi ötmilliárd köbméter termelhető ki.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.