Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A 31 éves James Levin fedezeti alapkezelő menedzser 119 millió dollárt vitt haza tavaly, ezzel pedig még a hedge fundoknál dolgozók közül is is kiemelkedik.
A Forbes magazin írása szerint James Levin, az Och-Ziff fedezeti alapkezelő mendzsere tavaly 119 millió dollárt (körülbelül 26 milliárd forintot) vitt haza tavaly, ezzel előkelő helyen szerepel a szektor kereseti listáján. Az amerikai tőkepiaci felügyeletnek benyújtott irat szerint mindezen összeget majdnem teljes egészében részvényekben kapta meg, csak pár tízezer dollárt vihetett haza készpénzben.
Levint 2013-ban nevezték ki a hedge fund egyik vezető munkatársává, miután 2012-ben jó érzékkel 2 milliárd dollárt nyert egy üzleten. A részvényekkel Levin különösen jól járhatott, ugyanis az Och-Ziff fedezeti alap nem csak az egyik legnagyobb a világon, hanem azon kevesek egyike is, mely tőzsdén van, és részvényeivel lehet kereskedni. A cég papírjainak ára az elmúlt évben 30 százalékkal ugrott meg, nem kis részben Levin munkájának köszönhetően, így ő is jelentős nyereséget tudott elkönyvelni az árfolyam emelkedésén.
A fiatal menedzser tavalyi bevételével ha nem is zárkózott fel, de bekerült abba a klubba, ahol hatalmas pénzeket lehet keresni: a top hedge fund menedzserek éves szinten a jobb években akár 1 milliárd dollárt is hazavisznek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.