Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Hernádi: A Mol készen áll rá, hogy eladja INA-részesedését

A horvát kormány és a Mol-részvényesek naponta sok millió dollárt veszítenek azzal, hogy a horvátokkal való tárgyalások ilyen lassan haladnak – mondta a Mol-vezér a társaság közgyűlése után. Ezért a Mol minél gyorsabb megoldásban érdekelt, akár a részesedését is eladná.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Hernádi: A Mol készen áll rá, hogy eladja INA-részesedését

Így vagy úgy, de hamarosan megoldást kell találni a Molnak a horvát INA-olajtársaságban meglévő részesedésének sorsára, mert az már túl régóta terheli a részvényárfolyamot, és sok bizonytalanságot hordoz – mondta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a társaság közgyűlése után csütörtökön.

A Mol a horvát kormánnyal való sikeres és gyors megállapodásban érdekelt, vagy eladja INA-részesedését.

Hernádi Zsolt
hvg.hu

Hernádi Zsolt hangsúlyozta, hogy jelenleg mindkét lehetőség egyaránt nyitott, és a Mol mindkettőre egyformán fel van készülve. Elmondta, hogy a Mol nem elégedett a horvát kormánnyal folytatott tárgyalások tempójával, és kész a megbeszélések felgyorsítására, mivel álláspontja szerint az INA, a horvát kormány és a Mol-részvényesek naponta sok millió dollárt veszítenek azzal, hogy a tárgyalások ilyen lassan haladnak. 

Az elnök-vezérigazgató emlékeztetett arra, hogy legutóbb idén januárban egyeztettek a horvát kormánnyal, akkor állapodtak meg a tárgyalások felgyorsításában, a következő megbeszélés május elején lehet; a pontos időpontról még egyeztetnek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.