Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az ukrán-orosz válság európai energiakockázatainak kezelésére a Financial Times – elsőre meglepő kijelentést téve – hazánkkal példálózott. Pontosabban egy projekttel, amivel bebizonyították, hogy a sokkal komolyabban vett energiahatékonyság lehet a legjobb válasz a mélyülő válságra.
A Financial Times arról a Knauf Insulation által végrehajtott demonstrációs kísérletről írt, amiről áprilsban már a hvg.hu is beszámolt. A Nálam Szigetelnek Programról van szó, mely azt mutatta meg, hogy egy teljesen szigetelt és egy modern értelemben vett házszigetelést nem kapott ház energiafogyasztása között 7 hónap adatai alapján 46 százalékos energiafogyasztási különbséget lehet kimutatni.
Ennyivel kellett kevesebbet fizetni a fűtésért a Knauf által leszigetelt Hajdúnánási lakóknak, miközben a teljes beruházásról az is kiderült, hogy 12 év alatt akkor is megtérülő befektetés, ha semmiféle (például állami) támogatás nem társul hozzá. Ha ezt az utat támogatja az EU, a kisebb energiafogyasztás, nagyobb hatékonyság éppen ott, azokban az országokban jelentkezik a legnagyobb mértékben, melyeknek jelenleg a legtöbb fejfájást okozhatja, ha Oroszország egyszer csak elzárja az európai gázcsapokat.
Mint arról akkor megírtuk: a Knauf programjában a Budapesti Műszaki Egyetem Épület-szerkezettani Tanszéke, az Energiaklub, a Magyar Energiahatékonysági Intézet, valamint a Pannonműhely Kft. is részt vett. Az eredményekből modellszámítással az egész országra hasznosítható "forgatókönyv" készült, amit felkínálnak az új kormány energiahatékonyságért felelős szakembereinek. A számítás szerint a mintegy 2,9 millió magyarországi családi házból 2 és félmilliót érdemes lenne a Nálam Szigetelnek pilotjához hasonlóan leszigetelni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.