Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Bár Nagy-Britanniában népszerű a gondolat, hogy az ország kilépjen az EU-ból, egy neves londoni kutatóközpont arra figyelmeztet, hogy ennek hatalmas ára lehet: a gazdaság a legrosszabb forgatókönyv szerint akár 9,5 százalékkal is visszaeshet, hiszen nem élveznék többé az egységes piac előnyeit. Mivel ez súlyosabb lenne, mint a pénzügyi válság volt, a gazdasági vezetők nem is támogatják a kilépés ötletét.
Az EU-szkeptikus Függetlenségi Párt (UKIP) győzelmével – Nigel Farage pártja a szavazatok 27,5 százalékát szerezte meg az EP-választáson – ismét fellángolt a vita Nagy-Britanniában az ország uniós tagságáról. A UKIP egyértelműen a kilépés mellett foglalt állást, de a kormányzó Konzervatív Párt és David Cameron miniszterelnök sem túl lelkesek az integrációért, legalábbis újratárgyalnák a csatlakozási szerződést. Ennek nyomatékosítására Cameron már tavaly bejelentette, hogy 2015-ben esedékes parlamenti választások után népszavazást is rendeznének az EU-tagság kérdéséről.
Bár a kilépés gondolata népszerű az Egyesült Királyságban, valódi gazdasági következményeiről mostanáig kevés szó esett. A neves London School of Economics kutatóközpontja által készített tanulmány szerint viszont érdemes lenne kétszer is meggondolni: a „Brexit” (a Britain és az Exit szavakból képzett műszó) még a pénzügyi válságnál is súlyosabban érintené a szigetország gazdaságát. „Kockázatos játék lenne. A 'splendid isolation' álmáról kiderülhet, hogy nagyon drága” – mondta a német Die Welt című lapnak Joao Paulo Pessoa, a tanulmány egyik szerzője.
A kutatók a kilépés lehetséges előnyeit és hátrányait elemezve arra jutottak, hogy Nagy-Britannia megspórolna ugyan évente 8,6 milliárd fontot (mintegy 3 200 milliárd forintot), amit ma Brüsszelbe utalnak az EU költségeire, de a kereskedelem útjába gördülő akadályok (adók, vámok és illetékek) lenulláznák ennek hatását. A különböző forgatókönyvek szerint a brit GDP a kilépés következtében legalább 1,1 százalékkal, de az is lehet, hogy 9,5 százalékkal is visszaesne. Összehasonlításként: a pénzügyi válság hétszázalékos GDP-csökkenést okozott Nagy-Britanniában.
A kilépés hátrányos következményei különösen érintenék a brit pénzügyi szektort, amely az ország GDP-jének jelentős részét adja. További hátrány lenne, hogy a kereskedelmi szektornak annak ellenére is teljesítenie kellene az EU-s előírások nagy részét, hogy az ország nem tagja a közösségnek, vagyis nagyon hasonló helyzetbe kerülne, mint amiben ma Svájc van. Csökkenne a működőtőke beáramlása is, hiszen jelentősen visszaesne Nagy-Britannia vonzereje: nem lenne többé az Európába irányuló vagy az onnan kiinduló kereskedelem egyik kapuja.
A Die Weltnek nyilatkozó szakmai érdekképviseleti vezetők épp ezért nem is támogatnák a kilépést. „A tagság erős intézményeket biztosít Nagy-Britannia számára, hogy érdekeit érvényesítse, van például szavazati és vétójoga” – mondta a lapnak Chris Cummings, a pénzügyi szolgáltatók testülete, a TheCityUK főképviselője. „A brit pénzügyi ágazat sikere nagyban függ az egységes európai piactól” – véli mondta Malcolm Sweeting, a Clifford Chance vezető partnere, aki szerint az Egyesült Királyságnak inkább az az érdeke, hogy reformokat erőltessen keresztül az EU-s intézményeken.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat. Vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Élhetnek-e együtt valaha az izraeliek és a palesztinok? Mit gondol egy izraeli katona arról, akik nem akarják a gázai háborút? Földes András izraeli videóriportja erre is rákérdez, és azt is megmutatja, hogy milyen háború zajlik maguk az izraeliek között.
A több mint félmillió gépelt oldalnyi szöveg az Arcanum sajtóadatbázisában is megjelent.
Az ukrán dróntámadások pedig az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Azt nem tudtuk meg, hogy ki, hol és mikor jelenti be az eredményt.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.