Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nincs az rendben, hogy kicsinyítik a tegnap feltárt üreg veszélyességét, mert az 1-es villamos pályafelújítása közben talált üreg valójában meglehetősen nagy és veszélyes – írta ki a közösségi oldalára a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE).
A VEKE Facebook-oldalán és holnapján is megjelent képek szerint sokkal nagyobb a baj az 1-es villamos pályája alatt felfedezett üreggel kapcsolatban, mint arról a közlekedési cég a hivatalos közleményében írt. A közlekedési civilek szerint a villamos valójában hídon közlekedik.
"Az a bizonyos 'üregesedés' az 1-es villamos pályája alatt nem ám valami kis lukacska, aki fotózta, legalább 20 köbméteresre becsli. Az egy dolog, hogy a vasbeton lemez elbírja, de azért ez mégsem hídnak készült. Hamarosan jön az eső és akkor egyből tavasbarlang is lesz belőle. Az egész ügyre nem derült volna fény, ha a VEKE nem piszkálja az 1-es villamos lassújeleinek ügyét, a BKK ugyanis simán elhallgatta (volna) ezt is. Urak ott a BKK-nál, mikor látogatja meg egy betonkeverő egy szállítmány betonnal ezt a kis barlangot? Szeretnénk megkérdezni a Nemzeti Közlekedési Hatóságot is, hogy ezt így hogyan lehet engedélyezni? Mert a fődiszpécser szolgálat és a BKV pályásai szerint is itt lehet közlekedni, holott a pálya engedélye nem hídra szól..." – olvasható a VEKE bejegyzésében.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.