Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Business Insider összeállítás közölt, melyben megnézték, hogy a világ különböző országaiban a gyári munkásoknak hány órát kell dolgozniuk egy iPhone 5-ért. Magyarország az európai lista végén kullog.
A Business Insider összeállítást közölt arról, hogy egy gyári munkásnak mennyi munkaóraba telik megkeresnie egy iPhone 5 árát.
Az Egyesült Államokban 707 dollárba kerül az okostelefon, ezért pedig mindössze 30 órát kell dolgoznia egy átlagos gyári munkásnak. Brazíliában ugyanakkor több mint 200 órát kell dolgozni egy gyári dolgozónak, ebbe az is belejátszhat, hogy a készülék a dél-amerikai államban jelentősen drágább (majdnem 1200 dollárba kerül).
A listán az európai országok között szerepel Magyarország is, mi sem vagyunk lemaradva nagyon a braziloktól: 198 órát kell dolgozni egy magyar munkásnak egy iPhone-ért (ez több mint egyhavi munkaórát jelent). A régióból Lengyelország (189 óra), Szlovákia (152 munkaóra) és Csehország (120 munkaóra) is megelőz minket.
Vannak olyan országok is azonban, ahol még a 30 munkaóránál is kevesebbet kell dolgoznia egy gyári munkásnak az okostelefonért. Ebbe a csoportba tartozik Ausztria (23 óra), Svájc (szintén 23 munkaóra) és Dánia (27 munkaóra). A legtöbb iPhone-t előállítő Kínában a helyi gyári dolgozóknak 499 órát kell dolgozniuk a majdnem 870 dollárba kerülő készülékért.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.