Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közzétette az Állami Számvevőszék, hogy melyik hírportálon mennyi pénzt költöttek politikai hirdetésekre a pártok a választási kampányban.
Közzétette honlapján az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az országgyűlési választási kampányban megjelentetett politikai hirdetésekre vonatkozó, sajtótermékek által megküldött tájékoztatókat - közölte az ÁSZ kedden.
A közleményben emlékeztetnek arra, hogy a választási eljárásról szóló törvény alapján a 2014. évi országgyűlési választást megelőző kampányidőszakban politikai hirdetést csak azok a sajtótermékek tehettek közzé, amelyek előzőleg eljuttatták hirdetési szolgáltatásaik árjegyzékét az ÁSZ részére.
Az ÁSZ honlapján közzétett lista érdekességei: a 168 Óra honlapján egyedül az LMP hirdetett, áfával együtt 1,7 millió forintért, és a 444.hu-n, valamint a hvg.hu-n is egyedül ez a párt hirdetett. Az atv.hu-n is csak a Szociáldemokraták hirdettek, 25 millióért. Az Indexet is kiadó Cemp csoportnál 25 milliót hagyott a Fidesz, hirdetésszervezője, a Hír TV révén, az LMP pedig valamivel több mint 23 milliót. Az Origo-csoportnál a Fidesz például 19,6 millió+ áfát hagyott.
Az ÁSZ közölte: a beérkezett tájékoztatókat feldolgozta és a www.asz.hu oldalon a Választás 2014 menüpont alatt elérhetővé tette, azok adatait a 2014. évi országgyűlési választás kampánypénzeinek ellenőrzése során felhasználja. Az ÁSZ a sajtótermékek által megküldött tájékoztatók tartalmáért felelősséget nem vállal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.