Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Nagy-Britanniában élő lengyelek 72 százaléka nem akar hazatérni, és nagy részük brit állampolgárságot szeretne kapni – derül ki a Rzeczpospolita című lengyel napilapban kedden ismertetett felmérés eredményeiből.
Az érintett lengyel munkások átlagosan 6,7 éve élnek a brit szigeteken, minden tizedik közülük már kettős állampolgár. Mindössze három százalékuk munkanélküli, 11 százalékuknak saját cége van, és megtanulták a fogadó ország nyelvét.
Most 650 ezer lengyel él az Egyesült Királyságban. Az utóbbi idő felmérései mutatják, hogy az ottani lengyel bevándorlók túlnyomó többsége fiatal és jól képzett – 90 százalékukban 44 év alattiak, 56 százaléknak közülük egyetemi végzettsége van.
Lengyel szociológusok szerin otthon nem találnak anyagi biztonságot, és nem látják biztatónak jövőjüket a külfödön dolgozó lengyelek. „Nemcsak a szociális és pénzügyi dolgokról van szó, hanem ennél többről is, az állam és a köztük fennálló viszonyról” – idézi a lap Krystyna Iglicka professzort.
A Rzeczpospolita az Ipsos közvélemény-kutató intézet felmérésére támaszkodik, melyet a Polish City Club lengyel emigráns szövetség megbízásából készítettek még március végén, április elején, 550 ember megkérdezésével.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.