Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Financial Times tudósítása szerint az EU 28 nagykövete kedd délután egy maratoni tárgyalás után megállapodott abban, hogy milyen szankciókat vezetnek be Oroszország ellen az ukrán válság és a maláj gép lelövése miatt kialakult helyzet következtében.
Széleskörű szankciókról döntöttek az uniós országok nagykövetei Oroszország ellen kedd délután – írja a Financial Times uniós diplomatákra hivatkozva. A lap azt írja, hogy a szankciók között szerepel például az orosz bankok nem adhatnak el részvényeket, vagy kötvényeket az EU-ban.
A nagykövetek a jelentés szerint csak kisebb módosításokat alkalmaztak az Európai Bizottság (EB) által javasolt szövegen, például kivették a jövőbelő fegyverembargó lehetőségét, illetve az orosz kőolajexportot érzékenyen érintő technológiai korlátozásokat. A CNBC tudósítása szerint emellett kettős felhasználású termékek és érzékeny technológiák is a szankciók által érintett listára kerülnek. Emellett pedig bővítik a szankciók által érintett személyek, cégek listáját is. A szankciókat három hónap után felülvizsgálják.
Korábban itt írtunk arról bővebben, hogy milyen szankciók is voltak tervben Vlagyimir Putyinék ellen. A tudósítás szerint így a tervbe vett szankciók jelentős részére rábólintottak az uniós tagállamok nagykövetei.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.