Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív német lap a reklámadóval kapcsolatban közölt kommentárt pénteki számában.
A német cégeket nem csak Kínában veszélyezteti az állami önkény, és Európa közepén is történnek olyan dolgok, amelyeknek semmi közük a jól működő gazdasági rendhez – közölte A televízió mint az állam ellensége című írásban a FAZ szerzője, Johannes Ritter.
Ezt a jelenséget tapasztalja meg "fájdalmasan az RTL vállalatcsoport" - tette hozzá. Azt írta, "a magyar kormány egyetlen tollvonással drasztikus adót vezetett be: a tévécsatorna-hálózatnak ezentúl a bevétel (és nem a nyereség!) 40 százalékát kell befizetnie az államnak".
A FAZ szerzője úgy vélekedett, hogy az intézkedés mögött tisztán politikai számítás húzódik meg. Szerinte az RTL ugyan nem a kritikus politikai újságírás zászlóvivője, a kormány mégis azt akarja elérni, hogy távozzon az országból, és a piacvezető csatorna kerüljön nemzeti védnökség alá.
A politikai önkény miatt az RTL virágzó magyarországi leányvállalatából egy csapásra a csoport problémás gyereke lett, mindezt azonban a befektetők világszerte pontosan regisztrálják majd, és a jövőben elkerülik Magyarországot – tette hozzá a FAZ kommentátora.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.