Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az idei év első felében a termékadók egyenlege 0,5 százalékponttal járult hozzá a 3,8 százalékos GDP-növekedéshez, és az "új" adók, többek közt a tranzakciós illeték is segítette a bővülést – írja a Világgazdaság.
A Világgazdaság keddi cikke szerint az első negyedéves 3,7 százalékból 0,7 százalékpontot, a második negyedéves 3,9 százalékos növekedésből 0,4-et magyarázott a termékadók egyenlege (a termékek és szolgáltatások beszerzéséhez, értékesítéséhez és átadásához kapcsolódó adók és támogatások különbözete).
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a Világgazdaság kérdésére közölte: az áfa mint termékadóként elszámolt elem valóban befolyásolta a termékadók és terméktámogatások egyenlegének alakulását, de növekedett még az elszámolt iparűzési, távközlési – telefonálás utáni –, és a pénzügyi tranzakciós adó is az előző év azonos időszakához képest.
Az elmúlt négy évben a termékadók egyenlege alig befolyásolta a növekedést, ami összefügg azzal is, hogy a gazdaság igazából stagnálás közelében volt és a szolgáltatások nem tudtak bővülni. Most viszont az összes ágazat hozzájárul a dinamikus növekedéshez: a mezőgazdaság, az ipar, az építőipar és a szolgáltatások is növekedtek – olvasható a lapban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.