Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az amerikai cégek ezentúl nehezebben tudják csak székhelyüket alacsonyabb adókulcsú országokba áthelyezni, megkerülve a hazai magas adókat és így csökkentve az állami bevételeket.
Szigorítja adózási szabályait az Egyesült Államok. Az amerikai pénzügyminisztériumnak a Wall Street Journal keddi számában megjelent hétfői bejelentése szerint az utóbbi években elsősorban a gyógyszeripari vállalatok körében népszerű költségcsökkentési megoldás a korábbinál sokkal kevésbé lesz kifizetődő.
A szigorított szabályokat már hétfőtől alkalmazni kell. Az év végéig mintegy 30 nagyobb vállalatfelvásárlás és fúzió várható, és az államkincstár azt reméli, hogy a vállalatok újraszámolják az ezzel járó költségeket és meggondolják magukat.
Az egyesült államokbeli vállalatok több technikát is alkalmaznak hazai adózási kötelezettségük minimalizálására. Az egyik ilyen megoldás szerint a profitot nem hozzák haza, hogy ne kelljen adózni utána. Így ugyan felhasználni sem tudják azt, de a külföldi leányvállalat a profitból kölcsönt tud nyújtani a külföldi anyavállalatnak, az amerikai cég kihagyásával. A most hozott új szabályok ezt megakadályozzák.
Barack Obama elnök közleményben hazafiatlanságnak nevezte amerikai vállalatok külföldre települését, hozzátéve: mindent megtesznek annak érdekében, hogy megvédjék az amerikai emberek által mostanáig hozott erőfeszítéseket a gazdaság talpra állítására.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.