Luxusmedence adót szeretne a Jobbik

A Jobbik a 20 millió forint feletti úszómedencék különadójára vonatkozó javaslatot nyújtott be csütörtökön a parlamentnek.

  • MTI MTI
Luxusmedence adót szeretne a Jobbik

Novák Előd, az ellenzéki párt alelnöke sajtótájékoztatóján elmondta: a javaslat megegyezik azzal, amelyet Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter még 2005-ben, országgyűlési képviselőként indítványozott. A jobbikos politikus - ahogy korábban Szijjártó Péter - az előterjesztésben azzal indokolt: Magyarországon több millió ember él a létminimum környékén, s a közember számára szinte elérhetetlen az a luxus, hogy több tízmilliós saját úszómedencéje legyen.

Novák Előd szerint nem ildomos megfeledkezni a korábbi, a közteherviselést kiszélesítő javaslatról, ugyanakkor annak benyújtását szimbolikusnak szánja és nincs kétsége a sorsa felől. Kitért arra: a miniszter új házának medencéje saját korábbi javaslata szerint adóköteles lenne.

A Jobbik alelnöke egyúttal közölte: egy fém szélkakast adna át Szijjártó Péternek, ezzel jelezve, hogy "politikai szélkakasnak" tartja. Bírálta azt is, hogy a dunakeszi önkormányzat hirdetmény nélküli, tárgyalásos eljárásban írt ki pályázatot térfigyelő kamerarendszerre csaknem 25 millió forint értékben. Az ellenzéki politikus feltételezése szerint a kamerákat a miniszter házának környékére helyezhetik ki.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?