Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Angela Merkelt bosszantják a szankciók lazítását sürgető cégvezetők, és a kancellári hivatalban attól a múlt hét elején Moszkvában rendezett tanácskozástól sincsenek elragadtatva, amelyen nagy német és nemzetközi cégek képviselői egyeztettek Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnökkel.
Angela Merkel német kancellárt bosszantja, hogy számos német cég vezetése sürgeti az Oroszország elleni szankciók lazítását - írta a Der Spiegel. A német hírmagazin szerint a berlini kancellári hivatalban növekvő elégedetlenséggel szemlélik német vállalatok azon próbálkozásait, amelyek az ukrán válságban követett politika befolyásolására irányulnak. A kancellárt "idegesíti", hogy a frankfurti tőzsdén jegyzett cégek vezetői közül sokan keresik meg telefonon, az Oroszország elleni szankciók lazítását sürgetve - mondták a Spiegelnek Merkel környezetében és gazdasági körökben.
A kancellári hivatalban attól a múlt hét elején Moszkvában rendezett tanácskozástól sincsenek elragadtatva, amelyen nagy német és nemzetközi cégek képviselői egyeztettek Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnökkel. Az Oroszországban tevékenykedő külföldi befektetők és a kormány úgynevezett konzultációs tanácsának ülését a megszokott rendtől eltérően zárt ajtók mögött tartották, egyebek mellett a BASF vegyipari és a Bayer gyógyszer- és vegyipari cég igazgatótanácsi elnökének részvételével, akik a kancellári hivatalt ugyan tájékoztatták a moszkvai útról, de a külügyminisztériumot nem értesítették.
"Egy pótlólagos külpolitika a konszernek részéről a legutolsó, amire a jelenlegi helyzetben szükségünk van" - idézett egy magas beosztású kormányzati tisztségviselőt a Der Spiegel a hétfői keltezésű számában.
Német cégek tavaly év végéig összesen 22 milliárd eurót fektettek be Oroszországban, az Oroszországba irányuló német export értéke pedig tavaly 36,1 milliárd euró volt. Elsősorban gépeket, gépjárműveket és vegyipari termékeket szállítottak Oroszországba, amely így az export értéke alapján összeállított listán a 11. helyen áll, 3,7 százalékos részesedéssel. A német kereskedelmi és iparkamarák szövetsége (DIHK) szerint 300 ezer németországi munkahely megmaradása függ az orosz exporttól.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.