MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
"Én egy kicsit szakállas vagyok, Vida Ildikó meg nem az" – mutatott rá a legfőbb különbségre közte és a NAV-elnök között L. Simon László államtitkár, amikor arról kérdezték, a kormány hazudott-e, vagy Vida Ildikó. A nemzetbiztonsági ülésre érkező és onnan távozó kormánytagok összevissza beszélnek Vida Ildikó kitiltásáról, amiről a NAV-elnök szavai szerint hetek óta tudott egy kormánytag is.
Újságírók hada várta a nemzetbiztonsági bizottság szerdai, nem nyilvános ülésére érkező politikusokat és a NAV képviselőjét. A fő kérdés, ami mindannyiukat foglalkoztatta: ki, és mit tudott arról a kormányból, hogy Vida Ildikót, a NAV elnökét is kitiltották az Egyesült Álllamokból.
A NAV-elnök ugyanis azt állította mai interjújában, egy kormánytagot is tájékoztatott közvetlenül a kitiltása után, a kormány viszont végig úgy kommunikált, mint aki döbbenten áll a tények előtt. Tehát vagy Vida Ildikó, vagy a kormány nem mond igazat.
A nemzetbiztonsági bizottság ülésére meghívták, de nem ment el a kitiltási listára való rákerülését elismerő NAV-elnök. Vida Ildikót a bizottság első napirendi pontjára hívták meg, amely a korrupció elleni fellépésről és küzdelemről szól. Vida maga helyett a NAV külső kapcsolatokért felelős elnökhelyettesét, Varga Árpádot küldte, aki valósággal menekült az újságírók elől, és nem válaszolt arra a kérdésre, hogy őt is kitiltották-e az Egyesült Államokból.
A bizottsági ülésre érkező L. Simon László államtitkár újságíróknak azt állította, hogy a kormány nem tudott arról, hogy Vida rajta van a kitiltási listán, a kormány tagjai és a miniszterelnök következetesen őszintén beszéltek az ügyről. L. Simon azt tanácsolta az újságíróknak, kérjék meg Vidát, hogy hozza nyilvánosságra, kinek szólt a kitiltásáról, illetve azt a levelet is tegye közzé, amiben erről értesíti az eddig meg nem nevezett kormányzati tisztviselőt.
Szelényi Zsuzsa, az Együtt-PM képviselője azt mondta, nincs kétsége afelől, hogy a kormány tagjai tudtak róla, hogy Vida rákerült a kitiltottak listájára. A NAV-elnököt fel kell menteni, és vizsgálatot kell indítani a korrupciós ügyekben – mondta. Szelényi szerint a kormány tagjai bűnpártolást követtek el, és Orbán Viktor is felelős ebben az ügyben.
Az ülésre bement a Demokratikus Koalíció képviselője, Vadai Ágnes is, aki azonban nem tagja a nemzetbiztonsági bizottságnak. A fideszes bizottsági tagok azonban Vadait egy közjáték után kitiltották az ülésről.
A bizottság fideszes alelnöke, Németh Szilárd azt mondta, hogy Vida Ildikó is és a kormány is igazat mond. Amikor Némethet szembesítették vele, hogy a kettő között ellentmondás feszül, Németh arra kérte az újságírókat, beszéljék meg ezt Vidával.
A bizottság fideszes többsége elérte, hogy André Goodfriend ideiglenes amerikai ügyvivőt a jövő hétre behívják magukhoz.
Vida Ildikó coming outja
Vida Ildikó interjút adott a szerdai Magyar Nemzetnek, abban ismerte el, hogy több kollégájával együtt valóban azok között van, akiket kitiltottak egy Egyesült Államokból.
Mint mondta, a kitiltásról, amiről levélben tájékoztatta őt az Egyesült Államok, tájékoztatta a magyar kormány egyik illetékesét is, akinek a nevét azonban nem hajlandó említeni. A kormánytag azt tanácsolta neki, hogy bármilyen megfoghatatlan és homályos a vád, ki kell állni, és el kell mondani az igazat, mert a hazugság és a korrupció ikertestvérek, és ahol az egyik megjelenik, ott a másik is.
A botrány kipattanása után mindenesetre Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Varga Mihály gazdasági miniszter is azt állították, hogy nincs tudomásuk arról, kik az USA-ból kitiltott személyek.
Varga Mihálynak egyébként – mint utóbb kiderült – kedden, az interjú megjelenése előtt szólt a NAV elnöke.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.