Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Joseph E. Stiglitz Nobel-díjas közgazdász a magyar jegybankelnök meghívását elfogadva látogatást tett kedden a Magyar Nemzeti Bankban, ahol megbeszélést folytatott Matolcsy György jegybankelnökkel. Tegnap a CEU-n tartott előadást az Orbán Viktor által követendő példának állított illiberális demokráciákról, amelyek szerinte nem teremthetnek fenntartható fejlődést és prosperitást.
Tegnapi, CEU-n tartott előadása után ma az MNB-be is ellátogatott Joseph E. Stiglitz Nobel-díjas közgazdász – írta közleményében az MNB.
A szakmai találkozón a jegybank megfogalmazása szerint áttekintették a nemzetközi gazdasági és pénzügyi folyamatokat, valamint a monetáris politika aktuális kérdéseit. A megbeszélés után a Columbia Egyetem professzora előadást is tartott a jegybank munkatársainak.
A gazdasági válság hatása a monetáris politikára című előadásában Joseph E. Stiglitz a többi között a gazdasági válságból levonható tanulságokról, a központi bankok szerepéről, függetlenségéről, régi és új mandátumairól, valamint a jegybankok által alkalmazható különböző eszközökről és a szabályozási tevékenység fontosságáról fejtette ki véleményét.
Azt mondta, hogy a jegybankok új kihívásokkal szembesülve mandátumuk és eszközeik bővítésével válaszoltak a válságra. A közgazdászprofesszor szerint az eredeti jegybanki mandátum – az árstabilitás – megerősítése mellett megújult intézményi keretek között kell biztosítani a pénzügyi stabilitás megőrzését.
Az előadásban elhangzott az is, hogy erősebb szabályozói tevékenységre is szükség van, mivel a határon átnyúló pénzügyi tevékenységek fokozzák a kockázatokat – közölte a jegybank.
Joseph Stiglitz tegnap a CEU-n elhangzott előadásában hitet tett a liberális demokrácia mint a jólét garanciája mellett, a magyar kormány több tagja pedig mindezt élőben hallhatta. Előadásának az volt a címe, hogy Teremthetnek-e illiberális demokráciák fenntartható fejlődést, és prosperitást? – saját kérdését pedig egy nagyon határozott nemmel válaszolta meg.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.