Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ingatlanadó, online pénztárgépek és a hallgatói foglalkoztatás utáni kötelező járulékfizetés bevezetését is tervezi Szlovéniában 2015-ben a Miro Cerar vezette kormány.
Az adóbevételek növelésének érdekében még az év első negyedében kötelezővé teszik az online pénztárgépek bevezetését a kiskereskedelemben, a pénzügyminisztérium pedig már szeptember 1-től ellenőrizni fogja a boltok forgalmát, hogy elejét vegyék az adóelkerülésnek.
Az online pénztárgépeket még 2011-ben be akarta vezetni Borut Pahor akkori kormánya. A miniszterelnök akkor úgy ítélte meg, hogy az áfacsalások és az adóelkerülések miatt mintegy 130 millió euró (41 milliárd forint) adóbevételtől esik el a költségvetés, de a gazdaság heves reakcióját látva elállt a tervtől.
Újdonságnak számít jövőre Szlovéniában, hogy a felsőoktatási hallgatók foglakoztatása után is kötelező lesz befizetni a különböző járulékokat, így az egyetem alatt elvégzett munka is bele fog számítani a szolgálati időbe, erre pedig eddig nem volt példa.
Miro Cerar miniszterelnök bejelentette azt is, hogy kormánya új ingatlanadóról szóló törvényt tervez 2015-ben, amely összhangban lesz az alkotmánnyal. A kormány számításai szerint az új adózási forma 250 millió euró bevételt hozhat az államnak.
2013-ban az Alenka Bratusek vezette kormány is megpróbálkozott az ingatlanadó bevezetésével, de röviddel azután, hogy megszavazták az arról szóló törvényt, az alkotmánybíróság megsemmisítette.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
Elsőként a nyugati nagyhatalmak közül.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?