Ingatlanadót, online pénztárgépeket terveznek jövőre Szlovéniában

Ingatlanadó, online pénztárgépek és a hallgatói foglalkoztatás utáni kötelező járulékfizetés bevezetését is tervezi Szlovéniában 2015-ben a Miro Cerar vezette kormány.

  • MTI MTI
Ingatlanadót, online pénztárgépeket terveznek jövőre Szlovéniában

Az adóbevételek növelésének érdekében még az év első negyedében kötelezővé teszik az online pénztárgépek bevezetését a kiskereskedelemben, a pénzügyminisztérium pedig már szeptember 1-től ellenőrizni fogja a boltok forgalmát, hogy elejét vegyék az adóelkerülésnek. 

Az online pénztárgépeket még 2011-ben be akarta vezetni Borut Pahor akkori kormánya. A miniszterelnök akkor úgy ítélte meg, hogy az áfacsalások és az adóelkerülések miatt mintegy 130 millió euró (41 milliárd forint) adóbevételtől esik el a költségvetés, de a gazdaság heves reakcióját látva elállt a tervtől.

Újdonságnak számít jövőre Szlovéniában, hogy a felsőoktatási hallgatók foglakoztatása után is kötelező lesz befizetni a különböző járulékokat, így az egyetem alatt elvégzett munka is bele fog számítani a szolgálati időbe, erre pedig eddig nem volt példa. 

Miro Cerar miniszterelnök bejelentette azt is, hogy kormánya új ingatlanadóról szóló törvényt tervez 2015-ben, amely összhangban lesz az alkotmánnyal. A kormány számításai szerint az új adózási forma 250 millió euró bevételt hozhat az államnak.

2013-ban az Alenka Bratusek vezette kormány is megpróbálkozott az ingatlanadó bevezetésével, de röviddel azután, hogy megszavazták az arról szóló törvényt, az alkotmánybíróság megsemmisítette.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?