Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint öt éve nem történt olyan az eurózónában, mint tavaly decemberben: mínusz 0,2 százalékot mutatott ekkor az éves árindex. Vagyis itt lehet az eurózónás defláció. Ezek a fejlemények komoly fejtörést okozhatnak az Európai Központi Banknak.
Elképzelhető, hogy beköszöntött a defláció az eurózónában. Ugyanis az Eurostat friss közlése szerint az eurózónás éves infláció decemberben -0,2 százalék volt, ilyenre pedig 2009 óta nem volt példa.
Ahogy a grafikonról is látszik, leginkább az energiárak csökkenése hagyott nagy nyomot a mutatón (az árcsökkenés decemberben ráadásul erősödött is), az élelmiszer-, alkohol- és dohánytermékek ára nem emelkedett, míg egyedül a szolgáltatások területén volt megfigyelhető kisebb emelkedés. A probléma ugyanakkor az, hogy az energia árának zuhanása azért is jelenthet gondot, mivel az átgyűrűzhet más termékek árába is.
A negatív infláció komoly fejtörést okozhat az Európai Központi Banknak (EKB), mivel az intézmény azon fáradozik, hogy elkerüljék a deflációt és azt, hogy így visszaessen a fogyasztás, azon keresztül pedig az európai gazdaság teljesítménye is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.