Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Havonta 60 milliárd eurós kötvényvásárlásba kezd az Európai Központi Bank (EKB), hogy ezzel durrantsa be az európai gazdaságot és rántsa el a defláció elől az öreg kontinenst. Mario Draghi jegybankelnök Frankfurtban bejelentette, hogy úgy látják, az infláció az általuk kitűzött 2 százalék körüli cél közelébe érkezhet.
Az Európai Központi Bank (EKB) elnöke, Mario Draghi csütörtökön bejelentette azt, amire már számítani lehetett. A döntés történelmi: az EKB ugyanis havi 60 milliárd eurós kötvényvásárlásba kezd. A Bloomberg írása szerint 2016 szeptemberéig folytatják a programot. A cél az, hogy az eurózónás infláció a kicsivel 2 százalék alatti szint közelébe emelkedjen a mostani enyhén negatív tartományból.
A bejelentésre az euró gyengüléssel reagált a dollárral szemben – a befektetők eurót kezdtek eladni –, csütörtök délután majdnem 1 százalékkal ment lejjebb az árfolyam. A befektetők emellett európai részvényeket kezdtek el vásárolni.
Az EKB döntése emellett újabb jele annak, hogy egyre eltérőbb monetáris politikát visznek a világ jegybankjai. Miközben az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed azon gondolkozik, hogyan is tudnák visszafogni a hitelezést, addig Dánia, Törökország, Kanada, Peru és India központi bankja is kamatcsökkentést jelentett be az utóbbi időben, ezzel pedig az amerikai lépésekkel ellentétes hatású döntéseket hoztak. A svájci jegybank mindeközben a múlt héten eltörölte a frank euróval szembeni árfolyamküszöbét, amivel hatalmas felfordulást okozott.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.