Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Agyonüti az olajáresés, sújtják az amerikai és EU-s szankciók, háborúzik ukrán területekért, mégis Oroszország részvényei a nyerők.
Az erős amerikai gazdaság miatt valamelyik amerikai tőzsdeindex teljesít a legjobban idén? Vagy a magyar? Esetleg egy afrikai országban száguldanak a részvények leginkább? A válasz alighanem sokakat meglep: az uniós és amerikai szankcióktól sújtott, az Ukrajnában zajló háborúkat minimum elnéző, a zuhanó olajár miatt recesszióba zuhanó Oroszország tőzsdeindexe emelkedett legnagyobbat idén, mutat rá a Business Insider.
Az orosz MICEX-részvényindex az év elejétől 28 százalékkal emelkedett, ezt megközelíteni sem tudják a fejlett országok tőzsdéi. A rangsorban a második Szaúd-Arábia tőzsdeindexe, a harmadik a svéd részvényindex. A világ legismertebb, mércének tekintett részvényindex, az amerikai S&P500 idén 2 százalékkal sem került feljebb.
A teljes grafikon a Business Insider cikkében megnézhető.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.