Szijjártó stratégiai partnerséget szeretne az azeriek és az EU között

A külügyminiszter szerint Azerbajdzsán az egyetlen olyan ország jelenleg, amely belátható időn belül újabb gázbeszerzési forrás lehet Európa számára.

  • MTI MTI
Szijjártó stratégiai partnerséget szeretne az azeriek és az EU között

Az Európai Uniónak (EU) stratégiai partnerséget kell kialakítani az új gázbeszerzési forrásnak számító Azerbajdzsánnal - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek nyilatkozva pénteken Pozsonyban.

A magyar diplomácia vezetője erről azon a széleskörű találkozón beszélt, amelyen a visegrádi négyek és az EU keleti partnerségi programjában részt vevő országok (Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Grúzia, Moldova, Ukrajna) külügyminiszterei, valamint a svéd és a román diplomácia vezetői vettek részt. A találkozó központi témái a keleti partnerség országaival való együttműködés és az energiabiztonság voltak.

"Azerbajdzsán az egyetlen olyan ország jelenleg, amely belátható időn belül újabb gázbeszerzési forrás lehet Európa számára (...), ezért azt szorgalmazzuk, hogy az Európai Unió, benne a visegrádi négyekkel, Azerbajdzsánnal stratégiai együttműködést alakítson ki" - fogalmazott Szijjártó Péter. Hozzátette: a találkozón ismertette azt a magyar álláspontot is, miszerint az EU-nak változtatnia kellene a Fehéroroszországgal szembeni hozzáállásán, és szoros együttműködést kellene kialakítania vele.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.