Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Nagy mennyiségű lefoglalt szeszes italt árvereznek el, lehet licitálni whiskyre, likőrre, borra és rumra is.
A nagykereskedelmi ár 50 százalékáról indul az az árverés, amelyen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elad egy nemrég lefoglalt nagy mennyiségű szeszesital-készletet. A hatóság a féldecistől a 4,5 literes kiszerelésig összesen több mint félmillió üveg szeszes italt foglalt le: mintegy 16 ezer üveg whiskyt, 422 ezer üveg vodkát, 14 ezer palack bort és 81 ezer üveg különféle likőrt, rumot, tequilát, keserűlikőrt, és egyéb égetett szeszes italokat.
A foglalás egy ital-nagykereskedőnél történt, amelyre korábban 100 millió forint bírságot szabtak ki a pénzügyőrök, az árverésre pedig azért kerülhet sor, mert az áru eredete ismert. Amikor a NAV olyan csempészárut foglal le, amelynek nem tisztázott az eredete, hasonló licites értékesítést nem tudnak tartani.
A hatóság a hvg.hu érdeklődésére azt közölte, hogy az árverés időpontja még nem ismert, a licitálás a NAV elektronikus árverési felületén zajlik majd, ahova külön regisztrálni kell, illetve ügyfélkapus belépést is kérnek. Vevő bárki lehet, a viszonteladáshoz azonban értelemszerűen jövedéki engedéllyel is kell rendelkezni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.