Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy évtized múlva olyan hiány alakulhat ki a kávé piacán, ami az égbe lökheti a világ kedvenc serkentőjének az árát. Nehéz reggelek jöhetnek.
A világ kávét fogyasztó népességének szüksége lenne még egy Brazíliára – írja a Napi.hu a Bloomberg cikkére hivatkozva. Erre azonban kicsi az esély, így azonban hatalmas hiány alakulhat ki a kávészemek piacán tíz év múlva.
Az ok egyszerű: egyre többen isznak kávét. Mivel a világ egyéb részein sem csökkent a fogyasztás és a feltörekvő országok egyre bővülő középrétege is rákapott a kávéra évi 40-50 millió zsákkal kellene növelni a termelést a következő tíz évben - mondja Andrea Illy, az olaszországi Illycafe SpA kávéfeldolgozó cég elnök-vezérigazgatója. Ez pedig több a teljes brazil termelésnél. Ráadásul a most induló szezonban, várhatóan 3,5 millió zsákkal kevesebb kávébab terem majd a szükségeshez képest.
A termelés szükséges bővítését a globális felmelegedés miatt gyakoribbá vált szárazságok és az alacsony felvásárlási árak veszélyeztetik. Ráadásul egyelőre azt sem tudja senki, hol teremhet meg a szükséges kávétöbblet. De a várakozások szerint a termelés egy része átkerülhetne Közép-Amerikából az ázsiai és csendes-óceáni térségbe, ahol a túlzott hőségtől védettebb, magasabb fekvésű ültetvényeket lehetne kialakítani. Jelenleg Brazília a világ legnagyobb arabica termelője, Vietnam pedig a legnagyobb robusta termelő. A legnagyobb veszély a jobb minőségű fajtát, az arabicát fenyegeti, az olcsóbb robusta jobban ellenáll természeti csapásoknak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.