Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Míg a héten eltűnt az Aldi kínálatából a Magyar Nemzet, a másik, magyar piacon jelen lévő német tulajdonú diszkont kereskedelmi lánc, a Lidl továbbra is forgalmazza a konzervatív napilapot.
Mint megírtuk, az Aldi a változó fogyasztói szokásokra ("megváltoztak a piaci igények") hivatkozott, amikor egy vásárló arról érdeklődött, hogy miért nem lehet kapni Magyar Nemzetet és miért van csak Magyar Idők. A Magyar Nemzet tulajdonosa a kegyvesztett Simicska Lajos nagyvállalkozó. Miután összeveszett Orbánnal, Liszkay Gábor, a Nemzet volt kiadója vezetésével alakult meg az új kormánypárti lap, a Magyar Idők.
A Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség (MATESZ) adatai szerint 2015 utolsó negyedévében az egy évvel korábbihoz képest 12 ezerrel kevesebb példány fogyott a Magyar Nemzetből, így az 35 ezer eladott példányról lecsökkent 22 ezerre. A Magyar Idők hasonló adatai nem publikusak, de szerkesztőségi forrásból a hvg.hu úgy értesült, nemrég nagyon örültek annak, hogy elérték a 10 ezres eladott példányszámot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.