Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Tóbiás József és Gurmai Zita MSZP-s politikusok Nagykanizsán tartott sajtótájékoztatót, ahol egyebek mellett elhangzott: a miniszterelnöknek csak addig van szüksége az EU-ra, "amíg bevételhez tudja juttatni a haverjait és a családtagjait".
Nem volt példa arra az elmúlt negyedszázadban, hogy egy jegybankelnök kirabolja a saját bankját, úgy viselkedjen, mintha az övé lenne az ott lévő pénz - mondta Tóbiás József, a Magyar Szocialista Párt elnöke hétfőn Nagykanizsán.
Amit Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a sajátjaként próbált kezelni, mintegy 260 milliárd forintot, az a devizahitelesek pénze - mondta Tóbiás.
Azzal folytatta, hogy az MSZP által kiperelt okiratokból az látszik: az MNB elnöke szerette volna mindezt eltüntetni, de "világosan látszik, hogy összefonódás van az ügyészség és a jegybank között" is. Az MNB elnökének a monetáris politikára, a forintra kellene figyelnie, az ügyészségnek pedig a törvénytelenség láttán hivatalból kellene eljárást indítania, de "az összefonódás összejátszássá válik, hiszen kávézóban üldögélve megbeszélik", hogy miként nem indul eljárás a Matolcsy nevével fémjelzett alapítványok ügyében - mondta.
"Matolcsy Györgynek azonnal le kell mondania, méltatlanná vált a jegybank vezetésére", és Polt Péter legfőbb ügyésznek is távoznia kell, ha nem indít vizsgálatot - jelentette ki Tóbiás József.
A szavazás napja "a Fidesz elleni népszavazássá fog válni", mert annyi feszültség, kilátástalanság, reményvesztettség van ebben az országban, hogy kell egy pont, amikor demokratikus úton lehet véleményt mondani a kormányról - mondta Tóbiás József pártja népszavazási kezdeményezéséről.
Gurmai: Orbán belülről verné szét az EU-t
Gurmai Zita, az MSZP országos elnökségének tagja a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy "szerencsés államokban", amelyek továbbfejleszteni, erősíteni szeretnék az Európai Uniót, megünneplik a mai napot, az unió születésnapját. Magyarországon azonban nem ünneplésre, hanem aggodalomra van okunk, mert veszélyben az EU. A tizenkét éve csatlakozó Magyarországon "megjelent egy újabb veszély, amit Orbán Viktor testesít meg: belülről szétverni az Európai Uniót". A miniszterelnöknek csak addig van szüksége az EU-ra, "amíg bevételhez tudja juttatni a haverjait és a családtagjait" - vélekedett Gurmai Zita.
A szocialista politikus szerint a kormány menekültügyi népszavazása nem a menekültekről és a kvótákról szól, "ez a világtörténelem első olyan népszavazása, ami egy nem létező kérdésről szól". Semmi másra nem jó, csak arra, hogy tovább hergelje a magyar közvéleményt Brüsszel nem létező diktatúrája ellen - tette hozzá.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Nemcsak kegyeleti célból, hanem a kíváncsiskodók miatti torlódások megelőzésére is.