Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Még mindig a légiirányítók kapják a legmagasabb fizetést Magyarországon, de milyen területek kerülhetnek fel még a fizetési toplistára? A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss adataiból kiderül.
A légiforgalmi-irányítók ma többet keresnek, mint egy átlagos parlamenti képviselő – derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat statisztikáiból, amelyeket a keddi Világgazdaság közölt. Ugyanakkor az oktatási rendszer problémái és az elvándorlás miatt kialakult munkaerőhiánynak köszönhetően több szakma, illetve földrajzi régió került közel a toplistához.
Így például öt-tíz éve a kelet- és dél-magyarországi gyárakba nehezen toboroztak menedzsereket a cégek, ma már ezeken a területeken szinte minden pozícióban munkaerőhiány van. Az északnyugat-dunántúli cégeknél pedig fordult a kocka, ma a szomszédos országok csábítják át a munkaerőt jóval magasabb béreikkel. A keresett szakmákban (informatikus, hegesztő, idegen nyelvet beszélő könyvelő, minőségbiztosítási mérnök stb.) tehát kénytelenek egymásra licitálni a cégek a megfelelő jelölt megszerzése érdekében.
Íme a lista:
Szakma | Havi bruttó átlagkereset 2015-ben, forint |
Légi forgalmi irányító | 1 778 000 |
Miniszter, államtitkár, képviselő | 1 238 000 |
Tőzsde- és pénzügyi ügynök | 963 000 |
IT és telekommunikációs vezető | 866 000 |
Vállalatvezető | 818 000 |
IT- és telekommunikációs termékek értékesítője | 814 000 |
Pénzintézeti vezető | 782 000 |
Személyzeti vezető | 774 000 |
Kutatási és fejlesztési vezető | 765 000 |
Értékesítési és marketingvezető | 733 000 |
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Ellenzéki arcok és két régi kedvenc pokémon is felbukkan – videós beszámolónk az eseményről.