Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Médiatanács megadta az előzetes szakhatósági hozzájárulást a Mediaworks és a Pannon Lapok fúziójához, mondván, ez nem korlátozza a hazai médiapiac sokszínűségét. Csakhogy tartja magát a híresztelés, hogy Mészáros Lőrinc környezetéből valakik már fenik a fogukat a Népszabadságot is magába foglaló portfólióra.
Két külföldi tulajdonosi kör egyezkedik a magyar médiapiac egy értékes szeletéről – távolról így tűnik az a bejelentés, hogy az osztrák tulajdonban lévő Mediaworks és az éppen német irányítás alatt álló Pannon Lapok Társasága úgy döntött, hogy egyesül. A Mediaworks része a Népszabadág, a Világgazdaság, a Nemzeti Sport, a Hot! magazin és számos vidéki lap, a régi, úgynevezett megyei lapok egy része, amelyeknek egy másik része, döntően a dunántúliak pedig a Pannon Lapok birtokában vannak. A fúzió tehát üzleti szempontból észszerűnek tűnik.
A tulajdonosok annak rendje és módja szerint be is nyújtották engedélyérelmüket a Gazdasági Versenyhivatalhoz, amelynek ki kellett kérnie a Médiatanács előzetes szakhatósági hozzájárulását. A testület most ezt megtette, miután megvizsgálta, hogy az ügylettel nem szenved-e csorbát a médiapluralizmus, és a válasza röviden annyi volt, hogy nem.
A Médiatanács vizsgálata azonban arra nem terjed ki, hogy mi történik egy esetleges tulajdonosváltás esetén. Márpedig tartják magukat azok a feltételezések, hogy a tavasszal alapított Opimus Press nevű cégnél nem véletlenül áll betárazva több mint 6 milliárd forint. Az Opimus Press áprilisban 20 millió euró névértékben hároméves lejáratú kötvényt bocsátott ki zárt körben, amiről hivatalosan csak annyit árultak el, hogy a pénz „vállalatfelvásárlás finanszírozására” szolgál.
A feltételezések szerint a felvásárlás célpontja a Mediaworks, amelynek a Pannon Lapokkal megerősödve hamarosan még jelentősebb befolyása lehet a nyomtatott (és a nyomtatott lapok internetes verziója révén az online) sajtóban.
Az Opimus-cégcsoport neve a tőzsdéről lehet ismerős, és bár nem túl jelentős cégek vannak benne, de összességében több milliárd forint vagyont kezel. Korábban a bebukott brókercég, a Buda-Cash tulajdonosai voltak érdekeltek benne, azóta viszont – amint arról korábban a HVG hetilap hírt adott – Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester üzleti köreiből jelentek meg tisztségviselők a cégcsoportban, konkrétan Csík Zoltán egy építőipar vállalkozásban.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Batházi Tamás szerint Wladár Sándornak szexuális viszonya volt a húsz éve elhunyt, hírhedten keménykezű Széchy Tamással.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.