Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nagyon jó üzletnek bizonyult a Magyarországon végrehajtott állami betelepítési program. Jöttek új lakók mindenfelől, de főleg német területről. Tekintélyes pénzt fizettek az államnak, cserébe állampolgárságot, befektetési lehetőségeket kaptak. A vendégek ugyanakkor a barbár módon viselkedő magyaroktól nem voltak elragadtatva. És mindez megtörtént, igaz, nagyjából 800 évvel ezelőtt – idézi a fellelhető történeti forrásokat Nyáry Krisztián a Facebookon.
Migránsok, betelepítés, letelepedési kötvény, befektetési lehetőség – első blikkre úgy tűnhet, mintha valamelyik friss napi hírből származnának ezek a kifejezések, és jelenkori politikai alapján lennének köztük összefüggések. Pedig nem. Ez a források alapján színtiszta történelem, méghozzá az 1100-es évek Magyarországáról Nyáry Krisztián írása szerint.
Európa egyik legnagyobb szabású állami betelepítési programját hajtotta végre ugyanis a korabeli Magyarország. A bevándorlók tekintélyes summát fizettek az államnak, cserébe állampolgárságot, kereskedelmi jogokat, befektetési lehetőségeket kaptak.
Az újak több hullámban érkeztek több országból, de a többség a Német Birodalom területéről vándorolt be. Flamandok, vallonok, sőt, franciák és olaszok is voltak közöttük. Az első betelepülők az 1150-es években érkeztek II. Géza uralkodása idején. A „királyi vendégek” jogait írásban rögzítették.
Később IV. Béla a tatárjárás után már letelepedési pénzt sem kért a bevándorlóktól, csak azt, hogy népesítsék be a kihalt országrészeket, műveljék a földet, aknázzák ki a bányákat, és persze fizessék az adókat. Jöttek is az újabb tömegek: 24 királyi várost és 43 falut népessítettek be, főleg Észak-Magyarországon.
Mindez első szépnek és jónak tűnt, ugyanakkor hiába voltak messze földön híresek az ország adottságai, a lakóinak egyáltalán nem volt jó híre. Egy korabeli beszámoló szerint a magyarok „rút ábrázatúak” voltak ugyanis, beesett szemekkel, ráadásul szokásaik és nyelvük alapján egyaránt barbár és vad emberek.
Nyáry Krisztián utóbbiról megjegyzi: „De ez inkább politikai propaganda volt valamilyen európai államközi vitában. Annak meg már akkor sem hitt mindenki."
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.