szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Sam Allardyce az elődjével gúnyolódott, de nagyobb bűne, hogy tippeket adott az átigazolási szabályok megkerülésére.

A The Telegraph indított cikksorozatot a brit labdarúgás megvesztegetési és korrupciós ügyeiről, az első részben a csalódást keltő Eb-szereplés után az angol válogatott élére kinevezett Sam Allardyce került középpontba.

A Telegraph szerint az angol szakvezető az általa üzletembereknek hitt tényfeltáró riportereknek tanácsokat adott arra, hogy miként kerülhetik meg az FA átigazolási szabályzatának azt a pontját, amely 2008 óta tiltja az egyes játékosok "birtoklásának" megosztását harmadik, külső partnercéggel. Allardyce a beszélgetésekről készült hangfelvétel tanúsága szerint azt mondta, hogy ennek a tilalomnak a megkerülése "nem probléma", és ő személyesen ismer olyan ügynököket, akik "állandóan ezt csinálják".

"Ebben van a nagy pénz" - tette hozzá az angol válogatott menedzsere.

Allardyce mindemellett sértő megjegyzéseket tesz Hodgsonra, kigúnyolja elődje beszédhibáját, és kijelenti róla, hogy "személyisége alkalmatlanná tette őt a nyilvános megszólalásra". Az angol válogatott játékosairól pedig azt mondja, hogy azért teljesítenek rosszul a nemzetközi viadalokon, mert "lélektani korlátaik vannak", és ezzel "nem tudnak megbirkózni".

Allardyce - aki évente 3 millió fontos javadalmazást kap az FA-től - mindemellett kijelenti azt is, hogy az FA "hülye módon" végezte el a londoni Wembley stadion felújítását.

AFP / Oli Scarff

Az FA kedden csak annyit közölt, hogy vizsgálatot indított az ügyben.

Nem Allardyce az első angol szövetségi kapitány, aki hasonló csapdába sétál bele.

Tíz éve, 2006-ban az akkori szakvezetőnek, a svéd Sven-Göran Erikssonnak az egykori legnagyobb brit vasárnapi bulvárlap, az azóta megszűnt News of the World állított hasonló kelepcét. A lap "arab sejknek" álcázott riportere annak idején Dubajba utaztatta és a világ egyetlen hétcsillagos szállodájában, a tengerre épült Burdzs el-Arabban szállásolta el Erikssont, aki az ott megejtett "üzleti" vacsorán - amelyen csak az elfogyasztott két üveg bor 900 fontba (330 ezer forintba) került - maga vetette fel, hogy az álsejk megvásárolhatná az Aston Villa csapatát 25 millió fontért.

Eriksson, akinek akkor még két éve lett volna hátra a szövetségi kapitányi tisztségben, egyenes utalást tett arra is, hogy a szezon után maga vállalná el az Aston Villa menedzserségét, legalább annyiért - vagyis évi nettó ötmillió fontért -, amennyit tudomása szerint José Mourinho, a Chelsea akkori szakvezetője kapott. Eriksson azt is megígérte, hogy az Aston Villához csábítja David Beckhamet, aki akkoriban a Real Madridban játszott.

Eriksson és az FA a 2006-os világbajnokság után szerződést bontott, bár mindkét fél tagadta, hogy ennek köze lett volna ehhez az ügyhöz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!