Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A cég úgy épített Békéscsabán, hogy Medgyesegyházára vállalta a beruházást. Viszont telephelye máig nincs Békéscsabán. A problémás Simonka-közeli cégekhez a mai napig érkeznek EU-s pénzek.
Upsz, véletlenül 30 km-rel a vállalt Medgyesegyháza mellett, Békéscsabán sikerült a Simonka György fideszes képviselőhöz köthető cégnek egy szerelőcsarnokot felépíteni, írja a Magyar Nemzet. A Likefest Kft. 2014-ben 60 millió forint EU-s forrást nyert a beruházásra, kiemelvén, hogy munkahelyteremtésre lesz. A kissé eltájolt építkezést a Nemzetgazdasági Minisztérium is ellenjegyezte, nem látott problémát pár tíz kilométer tévedésben. Az építő cég utódjának egyébként a mai napig nincs békéscsabai telephelye, így a lap szerint "nem ismert, pontosan hol épült meg, üzemel-e egyáltalán a szerelőcsarnok".
A cég tulajdonosai között Simonka rokonai is feltűnnek, és már nem először fordul elő, hogy a cégek nagy jóindulattal viseltetnek a kijelölt beruházási helyszínek iránt, azaz nem ott építkeznek, ahol vállalják. Mindez amúgy nem zavarja a pénzáramlást: a Simonka-közeli cégek szakadatlanul nyerik el a pályázatokat. A képviselő másik üzlettársa által vezetett egyesület például 250 millióért építhet biciklisturista-központot Pusztaottlakán, ahol Simonka volt a polgármester – holott az egyesület ellen négyszer rendelt el az elmúlt fél évben a NAV végrehajtást.
Simonkával és viselt dolgaival itt kerülhet tisztába.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.