Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Piszkosnak tartják a várost, ahol rossz az egészségügy és nem túl jók az iskolák sem, mégis 90 százalék szeret itt élni.
A budapestiek alig 5 százaléka mondta azt, hogy teljesen elégedett a város tisztaságával – derült ki az Eurostat felméréséből. Azt is alig egyharmad mondta, hogy legalább részben elégedett a tisztasággal. Ennél rosszabbul csak Lisszabon és Madrid áll az EU fővárosai közül.
Az egészségügyi ellátással 38 százalék van megelégedve Budapesten – az unió fővárosai közül Varsó és Athén lakói látják csak rosszabbul a helyzetüket ennél. A város iskoláit a budapestiek 51 százaléka tartja jónak, amivel Athént, Madridot, Rómát, Bukarestet és Szófiát előzzük meg
Ennek ellenére a budapestiek 90 százaléka azt mondta: örül, hogy ebben a városban élhet. Ezzel máris az EU középmezőnyében vagyunk, a 16. helyen áll a magyar főváros, a listán, ahol azt mérték, hogy az ott élők mennyire szeretik a saját városukat. Az első három a listán Vilnius, Koppenhága és Stockholm, az utolsók pedig Bukarest, Róma és Athén. A magyar fővárosban több mint négyötöd mondta azt, hogy elégedett a város közterületeivel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.