Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Mol új székháza kap helyet a Kopaszi-gáton épülő 120 méter magas épületben.
A Mol új székháza lesz Budapest első felhőkarcolója: a MOL Campus néven, a Kopaszi-gáton épülő irodaház terveit hétfőn mutatta be Budapesten az energetikai cég. "A Mol központja itt van közel ötven éve, nem kell, hogy az identitásunkat megváltoztassuk" – mondta el Hernádi Zsolt, a társaság elnök-vezérigazgatója, aki szerint „nagyon menő” lesz az új irodaház. Hernádi szerint nem csak a következő generáció számára épül a székház, de regionális szinten is a legjobb irodaházat szeretnék maguknak.
Ezzel indokolta azt is, hogy a tervek megalkotását a világ egyik legnevesebb építészeti irodájára, a Foster + Partnersre és magyarországi partnerére, a Finta stúdióra bízták. „Nekünk elég kompromisszum volt az, hogy egy ötven évvel ezelőtti irodában kellett eddig dolgozniuk, most kompromisszumok nélkül kívánjuk megvalósítani az új központot” – mondta el a Kopaszi-gáton tartott bemutatón. A Mol több mint kétezer munkatársa jelenleg öt budapesti kerületben, 11 épületben dolgozik – ez rendkívül megnehezíti a működést – tette hozzá Hernádi Zsolt.
Az arra vonatkozó kérdést, hogy mennyibe fog kerülni a projekt, Hernádi Zsolt nem tudta megválaszolni, azt azonban kiemelte, a finanszírozást a Mol biztosítja. A tervek szerint az alapkőletétel 2018-ban lesz, ambiciózus tervük szerint 2020-ra készülhet el az épület. "Ha valakinek fontos, hogy nyomjuk, azok mi vagyunk, higgyék el" – viccelődött a Mol vezetője.
Lázár János miniszter korábban egy konferencián azt mondta, ami magasabb, mint a Parlament, az a mohóság szimbóluma, és amellett tette le a garast, hogy a fővárosban ne épüljenek a Parlamentnél és a Szent István-bazilikánál magasabb épületek.
A székház a nagyközönség számára is nyitott lesz. A tetején kialakítandó, az ország legmagasabb kilátóteraszáról bárki megcsodálhatja Budapest panorámáját, a földszinten pedig üzletekkel és kávézókkal nyitott aulát terveznek – mondta el Nigel Dancey, a Foster + Partners vezető tervezője.
A tervek az 50 éve, Sir Norman Foster általa alapított londoni irodához köthetők, amelynek a leghíresebb munkája talán a londoni Swiss Re torony, ismertebb nevén az „Uborka”, de a Wembley stadiont, a berlini Reichstag új épülete és a nemrég átadott Steve Jobs színház is a nevükhöz köthető. A Foster és partners eddig egy meg nem valósult projektet tudhat magáénak Budapesten: a Vörösmarty téren 2010-ben Csipak Péter üzletember szeretett volna egy olyan irodaházat kialakítani, amelynek a teteje egy Zeppelin léghajót idéz. A 40 milliárd forintos projektet aztán a válság elsodorta.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.